top of page
Sauna z widokiem
  • saunahomeconcept

Jaka sauna do ogrodu?

Jaka sauna do ogrodu?


Wybór sauny do ogrodu zależy od kilku czynników, takich jak dostępne miejsce, budżet, preferencje osobiste i oczekiwania związane z użytkowaniem. Oto kilka typów saun, które możesz rozważyć:

1. Sauna fińska (sucha): Sauna fińska, znana też jako sauna sucha, to najbardziej tradycyjny typ sauny. Temperatura wewnątrz może wynosić od 70 do 100 stopni Celsjusza przy niskim poziomie wilgotności (5-15%). Jest to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie intensywną saunę z niską wilgotnością.

2. Sauna na podczerwień: Sauna na podczerwień działa inaczej niż tradycyjna sauna. Zamiast podgrzewać powietrze, podgrzewa bezpośrednio ciało. Temperatura jest zazwyczaj niższa (około 50-60 stopni Celsjusza), co może być wygodniejsze dla niektórych osób. Sauna na podczerwień wymaga mniej energii i czasu na podgrzewanie, co może być kolejnym atutem.

3. Sauna parowa (hammam): Sauna parowa, często nazywana hammamem, ma bardzo wysoką wilgotność i niższą temperaturę (około 40-50 stopni Celsjusza). Jest to dobry wybór dla osób, które wolą mniej intensywne ciepło i lubią efekt mgły lub pary wodnej.

4. Bania: Bania to rosyjski odpowiednik sauny, często konstruowana w formie drewnianego bębna lub beczki. Charakteryzuje się wysoką wilgotnością i temperaturą, a unikalna forma konstrukcji zapewnia efektywne rozprowadzanie ciepła. Wybór między sauną na drewno a sauną elektryczną to kolejna istotna decyzja. Sauna na drewno zapewnia naturalne ciepło i aromat palonego drewna, ale wymaga więcej konserwacji i dobrze wentylowanego miejsca do odprowadzania dymu. Sauna elektryczna jest łatwiejsza w obsłudze i nie wymaga komina, ale będzie potrzebować dostępu do energii elektrycznej. Ważne jest, aby pamiętać, że niezależnie od typu sauny, wymaga ona odpowiedniej konserwacji, aby zapewnić bezpieczeństwo i długotrwałość. Zawsze powinna być instalowana zgodnie z instrukcjami producenta lub przez profesjonalistę.


Jaka sauna do ogrodu?1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page