top of page
Sauna z widokiem
  • saunahomeconcept

Projekt saun ogrodowej pdf

Projekt saun ogrodowej pdf


Projektowanie sauny ogrodowej to emocjonujące zadanie, które pozwala na dostosowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb i preferencji. Poniżej znajduje się przykładowy plan, który może służyć jako punkt wyjścia:

1. Wybór miejsca: Wybierz miejsce w ogrodzie, które jest odpowiednio duże, aby pomieścić saunę oraz ewentualne dodatkowe elementy, takie jak schody, podest lub zewnętrzna przestrzeń do odpoczynku. Miejsce powinno mieć dostęp do źródła energii (jeśli planujesz saunę elektryczną) i być w odpowiedniej odległości od domu i innych budynków.

2. Wybór kształtu i wielkości: Sauny mogą mieć różne kształty - od prostokątnych, przez kwadratowe, po okrągłe. Wielkość zależy od liczby osób, które będą z niej korzystać jednocześnie. Standardowe sauny są zazwyczaj od 2 do 5 metrów kwadratowych.

3. Konstrukcja i materiały: Większość saun ogrodowych jest budowana z drewna ze względu na jego naturalne właściwości izolacyjne i estetyczny wygląd. Najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe, świerkowe, cedrowe lub hemlockie. Pamiętaj o odpowiedniej izolacji i wentylacji, aby utrzymać ciepło i zapewnić dobry przepływ powietrza.

4. Źródło ciepła: Zdecyduj, czy wolisz tradycyjny piec na drewno, czy może łatwiejszy w obsłudze piec elektryczny. Pamiętaj, że piec na drewno będzie wymagał komina do odprowadzania dymu.

5. Wnętrze: Wnętrze sauny powinno być funkcjonalne i komfortowe. Zazwyczaj znajdują się tam drewniane ławki na różnych poziomach, a pod nimi piec saunowy z kamieniami. Pomyśl też o dodatkach, takich jak podpórki na ręczniki, oświetlenie czy system dźwiękowy.

6. Otwory: Drzwi powinny być dobrze uszczelnione, aby utrzymać ciepło. Niektóre sauny mają także okna, które pozwalają na wprowadzenie naturalnego światła i podziwianie widoków. Pamiętaj, że zawsze warto skonsultować swój projekt sauny ogrodowej z profesjonalistą. Mogą oni doradzić na temat optymalnego rozmieszczenia elementów, najlepszych materiałów do użycia, a także pomóc w spełnieniu wszelkich lokalnych wymagań i regulacji budowlanych.


Projekt saun ogrodowej pdf5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page