top of page
Sauna z widokiem
  • saunahomeconcept

Sauna ogrodowa jak korzystać?

Sauna ogrodowa jak korzystać?


Korzystanie z sauny ogrodowej jest dość prostym procesem, ale ważne jest, aby przestrzegać pewnych wytycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność seansu w saunie. Oto kilka podstawowych kroków i wskazówek:

1. Przygotowanie sauny: Przed rozpoczęciem seansu w saunie należy ją odpowiednio przygotować. Jeśli masz saunę na drewno, rozpal palenisko i poczekaj, aż temperatura wzrośnie do odpowiedniego poziomu, zwykle około 80-100 stopni Celsjusza. W przypadku saun elektrycznych, po prostu ustaw żądaną temperaturę i poczekaj, aż sauna się nagrzeje. To może zająć od 15 do 30 minut.

2. Przygotowanie ciała: Przed wejściem do sauny dobrze jest się wykąpać. Pomoże to usunąć wszelkie kosmetyki lub olejki, które mogłyby zaszkodzić drewnu sauny. Po kąpieli dobrze jest też trochę się przeschnąć, ponieważ wilgotna skóra potrafi lepiej przyswajać ciepło.

3. Korzystanie z sauny: Wejdź do sauny i usiądź lub połóż się na ławce. W saunie najważniejszy jest relaks, więc znajdź pozycję, która jest dla Ciebie najbardziej wygodna. Pamiętaj, że im wyżej w saunie, tym jest cieplej.

4. Czas w saunie: Na początku zacznij od krótszych seansów, na przykład 10-15 minut, a potem stopniowo wydłużaj czas do 20-30 minut. W trakcie seansu, jeśli zaczniesz czuć się niewygodnie, wysiądź i ochłoń.

5. Nawadnianie: Pamiętaj o regularnym picu wody, zarówno przed, w trakcie, jak i po seansie w saunie, aby zrekompensować utratę płynów przez pocenie.

6. Faza ochłodzenia: Po wyjściu z sauny, pozwól ciału się schłodzić. Można to zrobić na kilka sposobów, na przykład poprzez prysznic na świeżym powietrzu, skok do basenu lub po prostu spoczynek na leżaku.

7. Powtarzanie seansów: Można powtarzać sesje w saunie kilka razy, pamiętając o etapach schładzania i nawadniania między nimi.

8. Ostatni krok: Po ostatniej sesji w saunie i etapie schłodzenia, zaleca się wziąć chłodny prysznic, aby usunąć wszelkie resztki potu i toksyn. Następnie nałóż na skórę nawilżający krem lub olejek. Pamiętaj, że korzystanie z sauny jest przeciwwskazane dla niektórych osób, w tym dla osób z niektórymi schorzeniami serca, dla kobiet w ciąży oraz dla osób, które niedawno spożyły alkohol. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.


Sauna ogrodowa jak korzystać?1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page